Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Zapomeňte na PIN, identifikujte se pomocí otisku prstu

Banky 21.10.2014 | 14:56 0 Komentářů

Nová bezkontaktní platební karta s integrovaným biometrickým čidlem a zabezpečenou biometrickou technologií umožní identifikaci pomocí otisku prstu. Společnost MasterCard a Zwipe hodlají uvést novou generaci karty na trh v Polsku v roce 2015.

„Měli bychom mít možnost identifikovat se i bez pomoci hesel nebo PIN kódů. K tomu nám může pomoci právě biometrická autentizace. Výzvou pro nás však je zajistit, aby tato technologie byla dostatečně bezpečná a přitom jednoduchá a pohodlná pro uživatele. První zkoušky provedené společností Zwipe jsou v tomto ohledu velkým pokrokem a výsledky jsou velmi slibné. Bezpečnost a zabezpečení každodenních plateb je jádrem podnikání společnosti MasterCard. I nadále budeme spolupracovat s novátorskými společnostmi jako Zwipe, abychom si udrželi náskok před podvodníky a dokázali poskytovat bezproblémově fungující platební řešení, protože v konečném důsledku o způsobu platby rozhodují vždy spotřebitelé,“ uvedl Ajay Bhalla, ředitel divize zabezpečovacích řešení společnosti MasterCard.

„Náš pilotní projekt se Sparebanken DIN byl přijat velmi příznivě. Držitelům karet se líbí snadné ovládání karty i zvýšená úroveň zabezpečení. Mimořádně dobré reakce máme i ze strany maloobchodníků, kteří se ověřovacího projektu zúčastnili. Našim partnerům projekt umožnil získat cennou zpětnou vazbu od zákazníků, zkušenosti i nejlepší postupy pro fáze zavádění a nasazení technologie do provozu,“ řekl Kim Humborstad, zakladatel a generální ředitel společnosti Zwipe.

Zdroj: Tisková zpráva MasterCard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.