Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Zapomeňte na klasiku. Dělit se o sekretářku je v módě

Investice 17.04.2010 | 13:35 0 Komentářů

Takzvané virtuální kanceláře už využívá přes 15 tisíc podnikatelů

Praha – Počet podnikatelů, kteří v České republice využívají takzvanou virtuální kancelář, stále roste. Ke konci letošního prvního čtvrtletí jich bylo přes 15 tisíc, přičemž jen za poslední rok jich přibylo pět tisíc.
Vyplývá to z analýzy společnosti Office House, která údaje získala z Administrativního registru ekonomických subjektů provozovaného ministerstvem financí. Čísla zahrnují celý trh, tedy nejen klienty zmíněné společnosti.
Ve „virtuálních kancelářích“ sídlí na stejné adrese desítky různých firem. Ty se dělí o jednu či více sekretářek, které mimo jiné přeposílají došlou poštu nebo přepojují hovory na „skutečné“ sídlo firmy. Měsíční pronájem činí jen několik set korun, v centru Prahy jde už o tisíce (k nejdražším patří pražský Ovocný trh se 6000 korunami měsíčně).
Praha, Ostrava, Brno
„Za rostoucím zájmem o virtuální kanceláře v takzvaných business centrech stojí v současné době především ekonomická krize. Řada podnikatelů k nám přišla hlavně kvůli snaze ušetřit náklady za provoz klasické kanceláře, protože většinou mohou pracovat doma,“ říká obchodní ředitelka společnosti Office House Mária Ščamburová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.