Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Zapomeňte na klasiku. Dělit se o sekretářku je v módě

Investice 17.04.2010 | 13:35 0 Komentářů

Takzvané virtuální kanceláře už využívá přes 15 tisíc podnikatelů

Praha – Počet podnikatelů, kteří v České republice využívají takzvanou virtuální kancelář, stále roste. Ke konci letošního prvního čtvrtletí jich bylo přes 15 tisíc, přičemž jen za poslední rok jich přibylo pět tisíc.
Vyplývá to z analýzy společnosti Office House, která údaje získala z Administrativního registru ekonomických subjektů provozovaného ministerstvem financí. Čísla zahrnují celý trh, tedy nejen klienty zmíněné společnosti.
Ve „virtuálních kancelářích“ sídlí na stejné adrese desítky různých firem. Ty se dělí o jednu či více sekretářek, které mimo jiné přeposílají došlou poštu nebo přepojují hovory na „skutečné“ sídlo firmy. Měsíční pronájem činí jen několik set korun, v centru Prahy jde už o tisíce (k nejdražším patří pražský Ovocný trh se 6000 korunami měsíčně).
Praha, Ostrava, Brno
„Za rostoucím zájmem o virtuální kanceláře v takzvaných business centrech stojí v současné době především ekonomická krize. Řada podnikatelů k nám přišla hlavně kvůli snaze ušetřit náklady za provoz klasické kanceláře, protože většinou mohou pracovat doma,“ říká obchodní ředitelka společnosti Office House Mária Ščamburová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.