Čtvrtek 23. května. Svátek má Vladimír.

Zaplatit útratu můžete mnoha způsoby

Nejčastěji lidé, kromě hotovosti, využívají k zaplacení útraty platební karty. Počet plateb na internetu se oproti minulému roku navýšil o 58 %. Především však na úkor objednávek na dobírku či převodů na účet.

Pro platbu na internetu můžete využít například službu PayPal nebo PaySec. Tato služba umožní klientovi si zřídit účet s virtuální platební kartou, kam si posílá peníze dle vlastní libosti a ty pak využije k platbám na internetu, aniž by musel uvádět údaje karty ke svému běžnému účtu. Oblíbenější jsou i kreditní karty.

„Není to tak dlouho, co platby kartou prováděla jen malá část české populace a na internetu s nimi platilo ještě méně lidé. Důvodem byla obava ohledně bezpečnosti. Od té doby však uplynulo mnoho let a platební systémy se zdokonalily. Především karetní transakce na internetu se dočkaly mnohem lepšího zabezpečení a pro mnoho lidí jsou dnes již naprosto běžným prostředkem k nákupu například elektroniky či oblečení,“ vysvětluje Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB .

 „Během posledních let také sledujeme, že plateb v hotovosti postupně ubývá ve prospěch karetních transakcí, a to především u větších nákupů. Lidé dnes například považují za bezpečnější uhradit útratu v hypermarketu kartou než nosit větší finanční obnos v peněžence.“

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.