Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Západoevropské akcie se zotavily z ranních ztrát

Investice 18.04.2016 | 17:04 0 Komentářů

Západoevropské akciové indexy otevřely poklesem o více než procento v reakci na ztráty asijských trhů, které byly způsobené především propadem cen ropy po neúspěšném setkání představitelů zemí OPEC.  To dnes sráží energetické a částečně i finanční tituly, hlavní indexy se ale dostaly do nepatrných zisků díky mírnému posílení většiny ostatních sektorů.

Americké burzy momentálně posilují skoro o půl procenta, přestože otevřely v menších ztrátách. Vedle zlepšujícího se sentimentu v Evropě k tomu pomohly i dobré výsledky hospodaření výrobce hraček Hasbro, které zvedly akcie firmy o 5 % na nové historické maximum. Mezi klesajícími jsou však akcie Apple (-1,5 %) kvůli spekulacím o snížení objemu výroby iPhonů 6S a 6S Plus.

Index PX pražské burzy dnes mírně klesl o 0,2 %. Hlavním důvodem ale byl fakt, že akcie telekomunikační firmy O2 se poprvé obchodovaly bez práva na dividendu z loňského zisku, což dnes způsobilo jejich 4,6% pokles. Naproti tomu akcie Komerční banky přidaly bezmála 2 % a v zisku skončilo i několik menších emisí.

JOSEF NĚMÝ
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.