Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Zaměstnavatelé: Nechte nám stravenky!

Stravenky jakožto zaměstnanecký benefit nejsou populární jen u zaměstnanců. Podle průzkumu společnosti Factum Invenio jsou pro jejich zachování i zaměstnavatelé.

V průzkumu se účastnilo 714 respondentů. 77 % dotázaných firem stravenky jako zaměstnanecký benefit využívá.

"Podle zjištění Factum Invenio pokládá 94 % všech dotazovaných současný přístup k politice stravování za spravedlivý, a dokonce 98 % respondentů považuje stávající systém podpory za jednoduchý. Ve zkoumaných firmách se pouze minimum respondentů vyjádřilo vysloveně v neprospěch stravenkového systému, naopak 92 % zaměstnavatelů si přeje, aby byla stávající podpora stravenek zachována. 93 % firem se shoduje v tom, že stát daňovým zvýhodněním stravenek a ostatních benefitů podporuje rozvoj podnikání," uvádí zpráva Factum Invenio.

Stravenky jsou pro zaměstnance zcela osvobozeny od daně z příjmů a dalších odvodů, zaměstnavatel má pro daňové osvobození stravenek stanovené limity. Daňové výhody jsou hlavním důvodem oblíbenosti tohoto nástroje.

"Například v roce 2010 si mohou z každé bezplatně poskytnuté stravenky ve výši 100 Kč snížit základ daně pouze o 51,10 Kč, zbytek hodnoty je daňově neuznatelný," říká David Borkovec, partner v Daňovém a právním oddělení PwC Česká republika.

Zdroj: Tisková zpráva Factum Invenio

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.