Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Zaměstnavatel roku. Miliardář vzal 6400 lidí do Paříže

Investice 11.05.2015 | 12:46 0 Komentářů

Společnost Tiens Group čínského miliardáře Li Jinyuana za cestu zaplatila přes 885 milionů korun.

Zaměstnavatel roku. Miliardář vzal 6400 lidí do Paříže

Paříž – Společnost Tiens Group zaplatila svým zaměstnancům čtyřdenní dovolenou ve Francii. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, v případě čínské firmy však šlo o výlet více než šesti tisíc lidí. Jen v Paříži obsadila skupina zaměstnanců 140 hotelů a v Cote d’Azur 4700 pokojů. Společnost za cestu zaplatila přes 885 milionů korun.

Tiens Group, která podniká v oblasti biotechnologií, financí, turismu a realit, letos slaví dvacet let od svého založení. V jejím čele stojí Li Jinyuan, který se v roce 2011 dostal na seznam miliardářů časopisu Forbes. Jeho firma zaměstnává více než 12 tisíc lidí, polovinu z nich poslal Li na několikadenní výlet do Evropy. A výletníci překonávají i různé rekordy.

Očekává se, že skupina, která je největším hromadným výletem do Francie v historii, utratí za ubytování, stravu a vstupné například do Louvru nebo Moulin Rouge zhruba 13 milionů eur (356 milionů korun).

V pátek turisty odvezlo celkem 147 autobusů na Promenades des Anglais v Nice, kde se seřadili do podoby textu „Tiens’ Dream is Nice in The Cote d’Azur“. Podle deníku The Telegraph jde o rekordně dlouhou frázi tvořenou lidskými těly.

Šéf francouzské agentury pro turismus uvedl, že musel zmobilizovat hoteliéry, restaurace a obchody v místech, kde čínská skupina chtěla pobývat. „Všechno šlo hladce a dostali jsme výbornou zpětnou vazbu,“ řekl britskému deníku.

V loňském roce se na cestu za moře vydalo celkem 107 milionů čínských turistů. Ročně utratí na cestách zhruba 164 miliard dolarů (téměř 4 biliony korun), do roku 2019 by ale mohla částka, kterou na cestování vydává především čínská střední vrstva, vzrůst o dalších 10 miliard dolarů (téměř 243 miliard korun).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.