Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Zaměstnanci české pobočky Huawei sbírají citlivá data o klientech

Investice 22.07.2019 | 17:32 0 Komentářů

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei podle zdroje Radiožurnálu údajně shromažďují citlivá data o svých klientech a dále s nimi operují a poskytují je čínskému velvyslanectví, což by bylo v rozporu s GDPR. 

Radiožurnálu poskytli dva bývalí manažeři informace o tom, že museli do interního systému vyplňovat důvěrné informace, přičemž by měl být přístup i oněm informacím řízen z centrály v Číně. „Dá se velmi složitě dohledat a dokázat, k čemu a kdo k těmto citlivým datům přistupuje,“ uvedl Radiožurnálu jeden z manažerů.

Společnost Huawei ale jakákoliv obvinění odmítá. „Pro společnost je ochrana soukromí prioritní, globálně i lokálně koná v souladu s platnými zákony na ochranu soukromí, včetně GDPR, a dbá na to, aby veškeré obchodní aktivity splňovaly příslušné požadavky,“ vyjádřil se Radiožurnálu mediální zástupce společnosti Huawei Filip Matys.

V prosinci minulého roku na bezpečnostní problematiku ze strany firmy Huawei poukázal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.