Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Úspěšný rok kampeliček, vklady stouply o třetinu

Investice 13.03.2012 | 16:05 0 Komentářů

Asociace družstevních záložen si loňský rok pochvaluje navzdory konci jedné z nich

Praha – Česká národní banka sice nedávno odebrala čtvrté největší záložně licenci, zástupci kampeliček i přesto považují minulý rok za jeden z nejúspěšnějších a i pro další léta počítají s růstem.
Asociace družstevních záložen eviduje za rok 2011 nárůst vkladů v celém sektoru o necelou třetinu na zhruba 23 miliard korun. Počet členů podle stejné statistiky vzrostl o 21 procent a přesáhl 39 tisíc osob. Celkový zisk záložen pak přesáhl 160 milionů korun.
Podle asociačního tajemníka Jana Kotíška došlo vloni k posílení kapitálového vybavení družstevních záložen, když souhrnná výše splaceného kapitálu vzrostla o 30 procent na celkových 2,35 miliardy korun. Vlastníci družstevních záložen navyšovali kapitál v podstatě identickým tempem, jakým rostla výše spravovaných aktiv.
„Díky tomu dosáhly členské družstevní záložny ke konci roku 2011 hodnoty ukazatele kapitálové přiměřenosti 11,7 %. Tato hodnota, která představuje stěžejní ukazatel finanční síly a stability, vysoce překračuje legislativně stanovený limit 8 %,“ dodává Kotíšek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.