Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Žaloba na AWD v Rakousku se projednává, žaloby na AWD v Česku se připravují

Včera projednával Obchodní soud ve Vídni hromadnou žalobu na AWD v souvislosti se zprostředkováním investice do akcií Immofinanz a Immoest. V Česku se žaloby připravují. Uvádí to dnešní Lidové noviny.

Sdružení pro informace spotřebitelům (VKI) zastupuje v hromadné žalobě na AWD 2500 klientů, kteří využili nabídky „absolutně zajištěných“ investic do akcií společností Immofinanz a Immoeast. Akcie společností v loňském roce dramaticky poklesly.

„Obrátili se na mě už desítky zákazníků společnosti s tím, abych jim nějak pomohl. Jednomu z klientů například na účtě z původního půl milionu zůstalo patnáct tisíc,“ uvedl již před časem Pavel Petr, bankovní konzultant a doplnil informaci, že žaloby připravují i někteří čeští klienti.

„Často byl Immofinanz prodáván jako podílový fond, v horším případě jako určitý typ zajištěného podílového fondu. Tedy typ podílového fondu s téměř jistým 7 % p.a. zhodnocením, protože to tak v minulosti vždy bylo a podle tvrzení prodejců to tak bude i nadále. Klienti nevěděli, že se jedná o investici do akcie přes burzu,“ podělil se s čtenáři Investujeme.cz o zkušenosti poradců Partners Petr Borkovec .

„Záměna s dluhopisem nebo podílovým fondem je tedy v AWD zcela vyloučena. Samozřejmostí ochrany klienta je i investiční dotazník. Obecně klademe na dodržování standardů poradenství v oblasti investic velký důraz,“ uvedl serveru Investujeme.cz  Pavel Manhalter, výkonný ředitel AWD Česká republika .

Immofinanz ovšem neprodávalo v Česku pouze AWD, nýbrž i další finančně poradenské společnosti.

Zdroj: Lidové noviny, Investujeme.cz

Jeden komentář: “Žaloba na AWD v Rakousku se projednává, žaloby na AWD v Česku se připravují”

  1. Joanna napsal:

    Dobrý den, ráda bych se připojila k žalobě na AWD ohůledně investování do Immofinanz. Můžete mi sdělit nějaké informace, jak? Jolana Němečková. jolanem@seznam.cz, děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.