Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Zajištěný fond KB Ametyst 4 vydělává při růstu i poklesu akciových trhů

Od 5. května do 1. srpna je v prodeji zajištěný fond Komerční banky Ametyst 4, který může investorům vydělat jak při růstu akcií, tak i při mírném poklesu.

Podkladovým aktivem fondu je index DJ Euro Stoxx 50, v němž jsou zastoupeny akcie 50 největších společností v eurozóně. Při výpočtu výnosu se bude sledovat čtvrtletní výkonnost indexu. Pokud se bude pohybovat v intervalu +15 až -15, bude do výkonnosti fondu započten výnos 15%. Pokud bude ztráta vyšší, než 15 %, bude započteno zhodnocení 0 %, pokud bude výnos nad 15 %, započte se reálný výnos. Ze všech čtvrtletních hodnot zhodnocení fondu se vypočítá průměr, na kterém klient participuje ze 60 %.

Zajištěné fondy, jako je KB Ametyst 4, jsou pro investory lákavé zejména v období rozkolísaných akciových trhů. O oblíbenosti zajištěných fondů Komerční banky mezi investory svědčí i objem celkového majetku spravovaný v těchto fondech, který již převýšil devět miliard korun,“ doplnil Zdeněk Mojžíšek.

Fond je zajištěn do koruny, minimální investice je 10 000 korun a doba trvání je 5 let a jeden týden. Vstupní poplatky se pohybují od 1 % do 2 %, výstupní poplatky po splatnosti jsou nulové, před ukončením splatnosti jsou 1 % (poslední dva roky) nebo 4 % (první tři roky trvání). Poplatek za správu je 1,36 % z průměrné roční hodnoty vlastního kapitálu.

Zdroj: Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.