Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Zájem o stavební spoření neklesá, ukazuje statistika

Investice 18.11.2010 | 13:31 0 Komentářů

I bez škrtů klesla státní podpora o více než miliardu oproti loňsku

Praha – Zájem o stavební spoření v Česku zatím neklesá. Vyplývá to z nejnovější statistiky zveřejněné ministerstvem financí. Zatím však zahrnuje jen údaje ke konci třetího čtvrtletí.
Za letošní leden až září lidé uzavřeli zhruba 396 tisíc nových smluv o stavebním spoření, což je prakticky stejně jako za shodné období loňského roku. Cílová částka meziročně vzrostla o 13 tisíc na přibližně 315 tisíc korun.
Snížení státní podpory sice Parlament definitivně schválil až v listopadu, nicméně záměr a vůle nové vlády prosadit tyto škrty jsou známy přinejmenším od léta a hovořil o nich i předchozí ministr financí Eduard Janota.

Nejlepší stavební spoření i úvěr na bydlení teď najdete rychle a jednoduše. Zkuste novou online kalkulačku MůjBankéř na Aktuálně.cz a spočítejte si, kolik opravdu zaplatíte!
Škrty – konkrétně snížení podpory na polovinu a konec daňového osvobození úroků – se dotknou všech smluv, nejen uzavřených až po 1. lednu 2011. Definitivně jasno ale bude až po rozhodnutí Ústavního soudu, u něhož si chtějí stěžovat přinejmenším zástupci ČSSD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.