Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Zájem o služby nebankovních finančních institucí roste

Banky Luboš Svačina 05.08.2008 | 09:32 0 Komentářů

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) zveřejnila statistiky leasingu, nebankovních úvěrů a factoringu za 1. pololetí 2008. Ve většině kategorií došlo k meziročnímu nárůstu.

Objem nově poskytnutých spotřebitelských úvěrů poskytnutých členy ČLFA se meziročně zvýšil o 19,7 %, objem úvěrů pro podnikatele vzrostl o 39,5 % a factoringu o 17 %. K poklesu došlo pouze u leasingu strojů, zařízení a dopravních prostředků, a to konkrétně o 10,8 %. 

"Na meziročním poklesu leasingu se podílí určitý pokles investičních aktivit po účinnosti zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů, ovlivněný také současným snížením tempa růstu HDP. Projevují se také důsledky poměrně rozsáhlé předkontraktace v závěru loňského roku po očekávání účinnosti změn daňového režimu finančního leasingu," komentuje pololetní výsledky předseda Výboru ČLFA pro statistiku Ing. Tomáš Veverka.

Celkem členové ČLFA v 1. pololetí předali do leasingového užívání movité věci v celkové pořizovací ceně (bez DPH) přes 50 mld. Kč, profinancovali spotřební zboží za zhruba 26,3 mld. Kč a poskytli úvěry podnikatelům ve výši 10,4 mld. Kč.

Zdroj: Tisková zpráva České leasingové a finanční asociace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.