Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Zadlužený Zoot letos poprvé v zisku

Internetový obchod s módou Zoot se pod vedením ředitele Lukáše Uhla dostal v listopadu do zisku. Podle Uhla dosáhl provozní zisk 0,6 milionu korun. Dluhy firmy dosahovaly zhruba 761 milionu korun. 

Největším věřitelem Zootu je investiční skupina Natland se svými pohledávkami v hodnotě 230 milionů korun. V rámci reorganizačního plánu má do Zootu vstoupit investor Company New ze skupina Natland. „Natland vstoupí do Zootu po schválení reorganizačního plánu věřitelským výborem formou kapitalizace své pohledávky. Termín věřitelské schůze zatím nebyl soudem stanoven,“ uvedl mediální zástupce Zootu Tomáš Holý.

Reorganizaci Zootu povolil insolvenční soud letos v květnu. Schválí-li věřitelé reorganizační plán, může Zoot vystoupit z insolvence. Od počátku roku firma osekala náklady, propustila řadu zaměstnanců a uzavřela některé z výdejen. Partnerskou síť výdejních míst začala společnost budovat u lokálních prodejců s módou. „Začínali jsme s pěti prodejnami a do začátku prosince jsme otevřeli dalších deset. Navíc v lokalitách, kde jsou výdejny otevřené, již sledujeme růst ve výši 118 procent oproti minulému roku,“ dodal manažer Robert Vojáček.

Zdroj: E15.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.