Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Začíná prodej nové fabie. V čem jsou lepší konkurenti?

Investice 11.11.2014 | 06:35 0 Komentářů

Nová Škoda Fabia v provedení hatchback právě nyní vstupuje na trh. Projděte si přehled největších konkurentů.

Začíná prodej nové fabie. V čem jsou lepší konkurenti?

Prodejci Škoda Auto dnes začínají přijímat objednávky na novou generaci vozu modelu Fabia v provedení hatchback. Cena začíná na úrovni 234 900 korun.

Základní varianta s tříválcovým benzinovým motorem 1,0 (44 kW) obsahuje šestici airbagů, centrální zamykání, systém start&stop, elektronicky řízenou uzávěrku diferenciálu, signalizaci nezapnutých bezpečnostních pásů na všech sedadlech a multikolizní brzdu.

Větší zájem ale automobilka očekává o variantu „paket Plus“ s cenou 239 900 korun. Za pětitisícový příplatek totiž nabídne mimo jiné klimatizaci, vyhřívaná zpětná zrcátka a elektrické stahování předních okének.

Vedle už zmíněného benzinového tříválce 1,0 MPI ve variantách 44 kW (60 k) a 55 kW (75 k) může novou fabii pohánět také benzinový přeplňovaný čtyřválec 1,2 TSI/66 kW (90 k) a naftový tříválec 1,4 TDI/66 kW (90 k). Vrcholem nabídky agregátů jsou zážehový čtyřválec 1,2 TSI/81 kW (110 k) nebo vznětový agregát 1,4 TDI/77 kW (105 k).

Zájemci mohou vybírat z patnácti barevných odstínů karoserie, které v kombinaci se čtyřmi verzemi takzvaného Colour Conceptu (barevný paket pro střechu, A-sloupky, vnější zpětná zrcátka a kola z lehké slitiny) a řadou provedení interiérů vytváří celkem 125 kombinací exteriéru a interiéru.

V porovnání s minulou generací vůz vypadá výrazně sportovněji. Je totiž o devět centimetrů širší a tři centimetry nižší. Délka se – i přes zvětšení vnitřního prostoru a kufru – téměř nezměnila.

Připravili jsme přehled hlavních konkurentů nové fabie. Do fotogalerie se dostanete kliknutím na úvodní obrázek (nahoře).

Podrobné srovnání jednotlivých parametrů nové fabie s jejími hlavními konkurenty na českém trhu najdete také na webu vybermiauto.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.