Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Záchody na dálnici? Občas pohádka, často peklo

Investice 25.06.2010 | 11:01 0 Komentářů

Ověřovali jsme, jak vypadají tuzemská odpočívadla na dálnici před začátkem hlavní sezony

Praha, Mikulov – Kvalita odpočívadel na českých dálnicích je na evropské úrovni. Takový byl titulek článku, který vloni na konci srpna na svých internetových stránkách zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic. Redaktor Aktuálně.cz se proto na konci června, ještě před začátkem hlavní turistické sezóny, vydal na cestu z Prahy do Břeclavi po dálnici D1 a D2, aby zjistil, zda je tvrzení ŘSD stále ještě pravdivé.
Nejdříve jsme ale otestovali odpočívadlo na 120. kilometru D1 ve směru z Brna na Prahu. O něm totiž víme, že si na něj řidiči často stěžují. Dorazili jsme na něj ve čtvrtek po jedné hodině odpoledne.
O existenci záchodů se taktně mlčí
Piktogramy na informační dopravní značce oznamující možnost zastávky, přítomnost zdejších záchodků nezmiňují. Jak jsme záhy zjistili, zřejmě je to záměr.
Odpočívadlo při pohledu z auta vypadá velmi přívětivě. Je dostatečně prostorné, všude kolem jsou krásně zelené vzrostlé stromy. Parkovat se má podél obou stran. Lidé si tu mohou v jednoduchém bufetu dát nějakou tu klobásu či polévku a také si odskočit na záchod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.