Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Zabezpečení na penzi letos preferuje 65 % klientů RENTIA

Penze Daniel Kuchta 21.07.2011 | 10:46 0 Komentářů

RENTIA, divize společnosti AWD ČR, která se specializuje na soukromé financování penze, zaznamenala v první polovině letošního roku vyšší zájem o produkty související s důchodovým zabezpečením. Oproti stejnému období loňského roku jde o 5% nárůst. Podle statistik společnosti za první pololetí 2011 projevilo 65 % klientů zájem o spoření či investování s cílem zabezpečení na důchodový věk (tisková zpráva RENTIE).

Téměř dvě třetiny klientů RENTIA, letos projevily zájem o některý z produktů v oblasti zabezpečení penze. Statistiky potvrzují setrvalý nárůst zájmu o tyto finanční produkty. Zatímco ve stejném období loňského roku se o možnosti investic a spoření na penzi zajímalo 60 % zákazníků, letos je tento podíl ještě vyšší. Zvýšený zájem o zabezpečení penze souvisí s plánovanými změnami v důsledku důchodové reformy.

Příprava důchodové reformy a větší pozornost, kterou tématu důchodů věnují média, se v letošním roce projevila na vyšším zájmu klientů o zabezpečení penze,“ uvedl Kamil Durčák, produktový manažer RENTIA, divize AWD ČR. „Ve druhé polovině roku očekáváme další nárůst poptávky po produktech z oblasti zabezpečení penze a jednorázových garantovaných produktech,“ doplnil Durčák.

Ve srovnání s prvním pololetím loňského roku zaznamenala RENTIA pokles zájmu o pojistnou ochranu majetku. Za prvních šest měsíců 2011 projevilo o tyto produkty zájem pouze 5 % zákazníků, což představuje meziroční pokles o 5 %. Tento trend ale odpovídá statistikám České asociace pojišťoven, které v celé oblasti neživotního pojištění udávají mírný meziroční pokles předepsaného pojistného o 2,57 %.

V oblasti ochrany příjmů je zájem zákazníků stabilní, tyto produkty volilo v letošním roce 30 % klientů RENTIA. Mění se jen preference konkrétních nabídek pojišťoven. „U některých produktů, jako jsou například rodinná životní pojištění, evidujeme až 10% meziroční nárůst prodejů. Celkově však zájem o pojistnou ochranu příjmů zůstává na úrovni loňského roku,“ dodal Kamil Durčák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.