CZK/€ 25.305 -0,06%

CZK/$ 23.413 +0,02%

CZK/£ 29.594 +0,24%

CZK/CHF 25.911 +0,38%

27. 11. 2014

0 komentářů

Za značky po OP Prostějov dostanou věřitelé jen sedm tisíc

 


 

Za značky po OP Prostějov dostanou věřitelé jen sedm tisíc

Prostějov – Insolvenční správkyně Oděvního podniku Prostějov Miloslava Horská prodala dalších sedm jeho ochranných známek. Oděvní značky Copelliny, Nero, Fabrizio či Lady Charmante koupila brněnská společnost Ottoberg. Najít kupce se zatím nepodařilo pro posledních deset ochranných známek. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Ve výběrovém řízení zvítězila společnost Ottoberg, která v Česku provozuje čtyři prodejny s oděvy a nabízí také krejčovské úpravy. Za sedm ochranných známek OP zaplatila celkem 7000 korun. Kupní smlouva byla uzavřena minulý týden. Prodané ochranné známky lze podle Horské využít nejen pro oděvy, bižuterii či galanterii, ale také sportovní módu.

„Zbývající ochranné známky se nepodařilo prodat. Insolvenční správkyně zváží jejich vyloučení z majetkové podstaty,“ uvedla Horská ve zprávě, kterou tento týden zaslala Krajskému soudu v Brně.

Přes milion korun za dvě nejcennější

Prodej ochranných známek insolvenční správkyně zahájila loni v říjnu. Souhrnnou hodnotu všech značek OP tehdy znalci odhadli zhruba na tři miliony korun. Nakonec byly tehdy vydraženy pouze dvě hlavní značky OP Profashion a William & Delvin za celkovou cenu 1,14 milionu korun. Letošní tendr se týkal 17 zbývajících značek.

REKLAMA

Pod vlajkovými známkami OP Profashion a OP Prostějov Profashion, které se vydražit podařilo, OP dlouhá léta prodával v Česku i na zahraničních trzích svoji základní produkci pánské a dámské konfekce. Název OP Profashion nesla síť jeho podnikových prodejen.

Na účtech zkrachovalého Oděvního podniku po prohlášení konkurzu v květnu 2010 postupně díky prodeji majetku a dalším příjmům skončilo 1,111 miliardy korun. Například prodej nemovitého majetku, mezi kterým byly třeba výrobní areály v Olomouci, Ostravě a Drahanech, vynesl 135 milionů korun a movitého majetku 25 milionů. Dalších 58 milionů na účty OP putovalo z prodeje výroby na míru.

Jediná zajištěná je Česká spořitelna

Po odečtení výdajů a nákladů na správu majetku tohoto bývalého největšího tuzemského výrobce oděvů zůstalo na konci loňského roku věřitelům 351 milionů korun, ke kterým letos přibylo dalších 58 milionů korun z prodeje hlavního areálu OP v Prostějově. Horská nyní dokončuje návrh na vydání výtěžku zajištěnému věřiteli OP, kterým je Česká spořitelna.

Pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. České spořitelně textilka dluží zhruba 675 milionů. Znalci hodnotu podniku po prohlášení konkurzu odhadli na miliardu korun. V dobách, kdy OP provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10 000 lidí.

Hlavní areál OP v Prostějově na začátku letošního roku koupila firma Astria Group, která na konci června nechala odstřelit všech šest výrobních hal. Na části pozemků společnost plánuje postavit velkou výstavní halu. Část parcel zřejmě nabídne investorům a možná i prostějovské radnici.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *