Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Za zboží z e-shopu zaplatíte od pondělí i na poště

Investice 11.03.2010 | 17:06 0 Komentářů

Nová služba je pro ty, kteří se bojí platit kartou přes internet

Praha – Novou službu – platbu superCash – nabízí Česká pošta od dnešního dne, tedy od pondělí 15. března, na všech svých pobočkách. Díky ní budou moci zákazníci internetových obchodů zaplatit za služby a zboží v hotovosti. Služba bude dostupná na všech 3 354 pobočkách po celé republice.
„Novinka je určena především zákazníkům e-shopů, kteří mají obavy zaplatit za objednané služby nebo zboží přes internet elektronicky, ale přesto potřebují uskutečnit platbu v co nejkratším čase. Například při placení zájezdů last minute,“ říká mluvčí pošty Marta Selicharová.
Zvládne to prý každý 
Postup placení by měl být jednoduchý: zákazník předloží na kterékoliv poště objednávku z e-shopu, na které je vytištěn jednoznačný identifikátor platby. Také je možno předat obsluze pošty číslo superCash a požadovanou hotovost platby. Po zaplacení obdrží zákazník potvrzení o úhradě, které mu slouží jako doklad o zaplacení.
Za tuto platbu si společnost, která systém superCash provozuje, účtuje jednorázový poplatek 10 Kč. To ale neznamená, že desetikorunu skutečně zaplatí zákazník. V řadě případů ji totiž uhradí obchodník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.