Neděle 18. listopadu. Svátek má Romana.

Za nedostatku kurzotvorných zpráv akcie přidávají na ziscích

Investice 21.08.2018 | 17:15 0 Komentářů

Akciové trhy se vezou dále na vlně optimismu. Evropský Stoxx 600 v posledních desítkách minut obchodování roste o třetinu procenta. Trhy však postrádají nové impulsy, když nebyly zveřejněny žádné makroekonomické statistiky ani hospodářské výsledky větších firem.

Investoři vyčkávají na další jednání ohledně celních bariér mezi Spojenými státy a Čínou a rovněž páteční vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella. V rámci sektorů si nejvyšší zisky připisují energetické tituly (+0,9 %). Jediným sektorem, který se nachází v červeném, jsou maloobchodní řetězce se ztrátou 0,3 %.

V zeleném vstoupily do dnešního obchodování i akcie v zámoří. Index S&P 500 podobně jako jeho evropský konkurent přidává třetinu procenta. I zde chybí výraznější kurzotvorné zprávy. Dnešní obchodování tak může alespoň ozdobit nový rekord indexu, k jehož vrcholu mu chybí pouhých pět bodů.

Pražský parket uzavřel dnešní seanci se ziskem 0,7 %. O něj se postaraly především akcie Erste (+1,5 %) a ČEZ (+1,0 %). Premiantem se ale staly akcie mediální skupiny CME, které Erste vzaly první místo o pouhé tři setiny procenta. Na druhé straně nejztrátovějšími bylo duo akcií likérky Stock Spirits (-1,0 %), která dále prohloubila svůj včerejší propad, a antivirového vývojáře Avast (-0,7 %). Ten zítra ráno zveřejní poprvé po svém vstupu na burzu hospodářské výsledky.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.