Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Za nedostatku kurzotvorných zpráv akcie přidávají na ziscích

Investice 21.08.2018 | 17:15 0 Komentářů

Akciové trhy se vezou dále na vlně optimismu. Evropský Stoxx 600 v posledních desítkách minut obchodování roste o třetinu procenta. Trhy však postrádají nové impulsy, když nebyly zveřejněny žádné makroekonomické statistiky ani hospodářské výsledky větších firem.

Investoři vyčkávají na další jednání ohledně celních bariér mezi Spojenými státy a Čínou a rovněž páteční vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella. V rámci sektorů si nejvyšší zisky připisují energetické tituly (+0,9 %). Jediným sektorem, který se nachází v červeném, jsou maloobchodní řetězce se ztrátou 0,3 %.

V zeleném vstoupily do dnešního obchodování i akcie v zámoří. Index S&P 500 podobně jako jeho evropský konkurent přidává třetinu procenta. I zde chybí výraznější kurzotvorné zprávy. Dnešní obchodování tak může alespoň ozdobit nový rekord indexu, k jehož vrcholu mu chybí pouhých pět bodů.

Pražský parket uzavřel dnešní seanci se ziskem 0,7 %. O něj se postaraly především akcie Erste (+1,5 %) a ČEZ (+1,0 %). Premiantem se ale staly akcie mediální skupiny CME, které Erste vzaly první místo o pouhé tři setiny procenta. Na druhé straně nejztrátovějšími bylo duo akcií likérky Stock Spirits (-1,0 %), která dále prohloubila svůj včerejší propad, a antivirového vývojáře Avast (-0,7 %). Ten zítra ráno zveřejní poprvé po svém vstupu na burzu hospodářské výsledky.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.