Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Za další pár dveří u Škody Citigo zaplatíte 10 tisíc

Investice 15.02.2012 | 08:35 0 Komentářů

Škoda očekává, že pětidveřových Citigo prodá pětkrát tolik než třídveřových

Až na autosalonu v Ženevě, který začne za tři týdny, odtajní mladoboleslavská automobilka Škoda kompletní ceník pětidveřové verze svého nejmenšího modelu Citigo.
Při novinářské prezentaci v portugalském Lisabonu ovšem zazněla první cena modelu, která bude pro výbavový stupeň Active s motorem 1,0 44 kW činit 189 900 korun. Je tedy o 10 000 Kč dražší než třídveřový model.
Redaktor Aktuálně.cz, který měl možnost si vůz osahat během dvousetkilometrové testovací jízdy po kvalitních silnicích, se shoduje s názorem většiny evropských zákazníků, že druhý pár bočních dveří autu výrazně přidá na praktičnosti. Ocení to zejména matky s malými dětmi, pro které bude nyní instalace dětské autosedačky podstatně jednodušší záležitostí než v případě třídveřové verze.
Je koneckonců podstatně uživatelsky příjemnější i pro pouhé dva cestující vpředu. Jednak se nemusí daleko natahovat dozadu pro bezpečnostní pás a jednak jim po zaparkování k pohodlnému nastoupení a vystoupení stačí podstatně menší prostor vedle boků vozu než u třídveřového modelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.