Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Za bankovní poplatky dávají Češi více než zbytek světa

Investice 14.04.2009 | 22:39 0 Komentářů

Loni stály bankovní služby běžného klienta v Česku 188 korun měsíčně

Praha – Bankovní poplatky jsou v Česku vyšší, než činí evropský i světový průměr. Loni stály služby českých bank běžného klienta celkem 188 korun měsíčně. V zemích eura to přitom bylo 158 korun, ve světě pak ještě o dvě koruny méně.
Vyplývá to z bankovní studie World Retail Banking Report 2009 poradenské firmy Capgemini. Ta vycházela z ceníků České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, GE Money Bank a UniCredit Bank. Tyto banky drží čtyři pětiny všech vkladů.
Zatímco v Česku ceny bankovních služeb loni meziročně stouply o tři procenta, v eurozóně o více než šest procent klesly. Ceny bankovních služeb eurozóny však zkreslil prudký pokles poplatků v Irsku a Španělsku – bez těchto dvou států by ceny meziročně mírně rostly, upozornil šéf finančních služeb Capgemini Jiří Briford.
V evropských zemích, které ještě nezavedly euro, vyšly bankovní služby loni klienta v průměru na 170 korun, tedy meziročně o 1,6 procenta více. Briford doplnil, že v několika státech jsou poplatky vyšší než v Česku, které to jsou, však neuvedl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.