Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Z Ruzyně odlétá 16 procent letadel se zpožděním

Investice 25.11.2014 | 15:50 0 Komentářů

Podle statistik Letiště Václava Havla za uplynulých deset měsíců je průměrná délka zpoždění letů do devíti minut.

Z Ruzyně odlétá 16 procent letadel se zpožděním

Praha – Z pražského ruzyňského letiště odlétá 16 procent letadel se zpožděním. V průměru je délka zpoždění do devíti minut, vyplývá ze statistik Letiště Václava Havla Praha za letošních prvních deset měsíců. Podle letiště se doba zpoždění postupně snižuje a klesá i podíl zpožděných letů.

„Velké procento zpožděných odletů do Prahy už přilétá zpožděných a nestihnou tento časový skluz během pobytu na letišti dohnat,“ řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Celkem jde o zhruba polovinu všech zpoždění.

Dalšími důvody, které shodně postihují 15 procent zpožděných letů, jsou zpoždění vzniklá při odbavení cestujících a zpoždění z technických důvodů.

Odškodnění za střet s ptákem?

Zpožděním letů se dnes zabýval i Ústavní soud, který řešil, zda mají cestující právo požadovat po dopravci odškodnění za zpoždění způsobené střetem letounu s ptákem. Ústavní soud vyhověl stížnosti společnosti Travel Service a nařídil opětovné projednání sporu o pětihodinové zpoždění u pražského obvodního soudu.

Nerozhodl ale, zda je dopravce za střet s ptákem odpovědný. Soudní dvůr EU dosud nepodal jasný výklad evropského nařízení o náhradách v podobných situacích, uvedl v odůvodnění Ústavní soud.

Zatímco u odletů letiště informace o zpoždění evidují a slouží jim jako podklady pro možná zlepšení, informace o zpoždění letadel při příletu neshromažďují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.