Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Za druhé čtvrtletí sjednali finanční zprostředkovatelé obchody za 23 miliard korun

Investice 15.08.2016 | 14:54 3 komentáře

Finančně poradenský trh si ve druhém čtvrtletí letošního roku nevedl vůbec špatně. Poradci v tomto období mimo jiné obsloužili celkem 93 788 nových zákazníků z řad běžné klientely i korporátního prostředí.

V oblasti pojištění bylo v daném období sdruženými subjekty zprostředkováno běžně placené životní pojištění v objemu 674 928 tis. Kč, jednorázově placené 69 494 tis. Kč a neživotní pojištění v objemu 304 965 tis. Kč, to vše při celkovém počtu 158 119 smluv.

U investičních produktů sledují obě sdružení podrobnou strukturu peněžních toků, které umožňují identifikovat poměr jednotlivých nástrojů. Celkem byly v této oblasti zprostředkovány produkty za 2 339 284 tis. Kč na základě 36 356 smluv.

V oblasti úvěrových a spořících produktů dominuje co do účelovosti financování bydlení, jde tedy primárně o produkty hypotečních úvěrů, stavebního spoření a úvěrů z něho. Celkový objem úvěrových produktů (HÚ a úvěry ze SS) zprostředkovaných členy USF a AFIZ dosáhl v uplynulém čtvrtletí výše  17 879 064 tis. Kč při celkovém počtu 11 466 smluv. Depozitní, tedy zejména spořící složku portfolia kromě již zmíněného stavebního spoření doplňuje také penzijní produkty (nově II. i III. pilíř) a spořící účty.

Tisková zpráva: AFIZ

3 komentáře: “Za druhé čtvrtletí sjednali finanční zprostředkovatelé obchody za 23 miliard korun”

 1. Netopýr napsal:

  Jak vysoký podíl je v IŽP? To se kluci z USF a AFIZ zapomněli pochlubit. A třeba průměrná pojistná částka na smrt u IŽP by taky mohla být zajímavé číslo. Ať je vidět pojistný zájem klienta (hlavně u jednorázově placeného pojistného).

  • napsal:

   Vážený pane Netopýre, tyto informace dnes nikoho nezajímají, mantrou všech pojišťoven je produkce, produkce a zase jen produkce. A s tím, jak bídné je to se sjednáváním jakéhokoliv ŽP je tento tlak na produkci za takřka jakoukoliv cenu ještě vyšší.

   • Netopýr napsal:

    Nezbývá než souhlasit a doufat, že klient vezme rozum do hrsti (aspoň některý). Na dozorový orgán se spolehnout nedá :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.