Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Srážka yeti a superb v 90km/hod. Jak dopadli pasažéři?

Investice 08.09.2010 | 00:04 0 Komentářů

Lidé z oddělení výzkumu dopravní bezpečnosti zopakovali skutečnou bouračku

Na začátku pokusu byla dvě nová auta. Na konci z nich vznikly dva vraky. Podstatné ale je, že po vyhodnocení výsledků crash testu, kterého byli svědky novináři na zkušebním polygonu Škoda-auto u Mladé Boleslavi, bylo zřejmé, že i bouračku v devadesátikilometrové rychlosti mohou osádky v obou vozech přežít vlastně bez následků.
Pokud ovšem sedí ve vozech, které splňují všechny současné požadavky na prvky pasivní i aktivní bezpečnosti, a současně jsou řádně připoutáni, případně sedí v náležitých a správně upevněných dětských autosedačkách. 1
„Rozhodli jsme se zopakovat jednu skutečnou dopravní nehodu, kterou zkoumali členové našeho oddělení Výzkum dopravní bezpečnosti, “ řekl před začátkem pokusu Petr Kraus. Tedy muž, který ve Škodovce zodpovídá za veškeré nárazové testy a vůbec bezpečnost všech škodovek, které jsou uváděny do prodeje.
Yeti jel proti superbu
Na oltář vědy byly tentokrát položeny dva modely, které oba dostaly při nárazových testech organizace EuroNCAP nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení. Na místě zůstala stát Škoda Superb Combi a proti ní se rozjela Škoda Yeti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.