Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Yahoo sice zvýšila zisk, ale kritika ředitelky trvá

Investice 20.10.2010 | 09:24 0 Komentářů

Analytici tvrdí, že Yahoo zaostává za Googlem i Facebookem

New York – Téměř 400 milionů dolarů tvoří čistý zisk americké internetové společnosti Yahoo za třetí čtvrtletí. Je to meziroční nárůst o 113 procent.
Tržby se zvýšily o necelá dvě procenta na 1,6 miliardy dolarů (asi 28,3 miliardy Kč). Přesto výsledky analytiky nenadchly. Dokonce podle agentury Reuters sílí názory, že ředitelka Yahoo Carol Bartzová by měla odejít.
Zisk na akcii činil 29 centů, a zvýšil se tak proti 13 centům před rokem. Výsledek ale zahrnuje i jednorázový příjem z prodeje webu HotJobs, který firmě přinesl 186 milionů dolarů. To je asi 13 centů na akcii. Pokud by se tento vliv nebral v úvahu, zisk na akcii by činil pouze 16 centů.
Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali, že Yahoo na jednu akcii bez jednorázových příjmů vydělá 15 centů. Většina analytiků proto hodnotí výsledky firmy poměrně jednoznačně: Yahoo je typickým příkladem toho, jak někdejší lídr internetu zaostává a nestačí držet krok s novými rivaly, jimiž jsou pro Yahoo především Google a v poslední době i síť Facebook.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.