Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Wüstenrot loni zvýšila objem předepsaného pojistného o více než 10 %

Finanční skupina Wüstenrot vykázala za loňský rok meziroční nárůst objemu předepsaného pojisného jak v životním (+12,7 %), tak neživotním pojištění (+28,2 %).

Přírůstek předepsaného pojistného u životního pojištění byl ve srovnání s celkovým trhem více než dvojnásobný, přičemž největší podíl na těchto výsledcích měly produkty s jednorázově placeným pojistným. Wüstenrot v této kategorii nabízí pojištění Wüstenrot GOLD, který klientům garantuje zhodnocení až 3,25 % p.a.

Wüstenrot pojišťovna, jejíž předmětem činnosti je neživotní pojištění, uzavřela v loňském roce 39 210 smluv, což je o 12,5 % více než v roce 2008. Ke konci roku spravovala celkem 81 200 smluv. Předepsané pojistné vzrostlo o téměř 28 % z 219 na 279 mil. korun.

„U životního pojištění zaznamenáváme zájem hlavně o rizikové pojištění, v našem případě se osvědčuje spojení se stavebním spořením a hypotečním financováním. Mnoho lidí si totiž rizika a potřebu životního pojištění uvědomí až při sjednávání úvěru,“ sdělil k výsledkům předseda představenstva pojišťoven Pavel Vaněk a dodal, že „pojišťovnu Wüstenrot pak úroveň služeb, kvalita produktů a především cenově výhodné pojištění aut vyneslo až na 3. příčku v anketě Zlatý Měšec 2010.

Zdroj: Tisková zpráva Wüstenrot

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.