CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

02. 07. 2011

0 komentářů

Windows 8 – jeden systém vládne všem?

 


 

Microsoft začátkem června představil nová Windows s pracovním názvem 8. Ta mají být opět naprosto revoluční (neslyšeli jsme to už u Windows Vista?), Microsoft si od nich slibuje mimo jiné sjednocení ekosystému svých stávajících řešení od PC až po mobilní zařízení jako jsou telefony a chystané tablety.
K čemu univerzální systém?
Právě u mobilních zařízení ujel Microsoftu vlak asi nejvíce, když svůj zastaralý systém Windows Mobile, koncipovaný hlavně pro firemní zákazníky, nedokázal aktualizovat na požadavky moderní doby. Pro běžné uživatele se mezitím „chytrý“ mobil stal samozřejmým doplňkem a tak zákonitě zamířili ke konkurenci, která jim nabídla více možností s jednodušším ovládáním.

Podobně měl Microsoft problém už dříve adekvátně reagovat na úspěchy mobilního přehrávače iPod od Applu (Microsoft Zune zdaleka nenaplnil očekávání). Tato zaváhání nyní napravuje se svým loni představeným mobilním systémem Windows Phone 7, a chce zase zpět ukrojit z podílu dominantních Apple iOS a Google Android. I přes ohlášenou spolupráci s Nokií se mu ale na tomto poli daří zatím jen velmi málo, náskok konkurence je obrovský (např. nových zařízení s Androidem je aktivováno přes 500 tisíc každý den).

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *