Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Wall Street letos technologické firmy netáhne

Investice 23.05.2016 | 09:03 0 Komentářů

Technologickým firmám se nechce na Wall Street. Do poloviny května vstoupila na zámořskou burzu pouze dceřiná firma Dellu Secure Warks, které podniká v oblasti internetové bezpečnosti. To je podle analytické společnosti Dealogic nejhorší výsledek od roku 2003, kdy utichla technologická bublina dot.com.  

V posledních pěti letech přitom na Wall Street mířilo každý rok téměř padesát firem. „Výsledky tradičních lídrů sektoru se zhoršují a sentiment vůči technologiím je tak v poslední době vlažný,“ uvádí analytik České spořitelny Petr Bártek. Velké fondy, které vlastní podíly v soukromých technologických firmách, podle něj v poslední době značně snížily odhady jejich hodnoty a jejich akcie již nechtějí přeplácet. „Ekonomika zpomaluje a původní očekávání se nenaplňují,“ dodává Petr Bártek.

„Na vině je i obecně neklidná situace na akciových trzích, které zažily nejhorší začátek roku od finanční krize, tímto tempem by byl letošek rekord“ uvádí analytik investiční skupiny DRFG Jan Kokta.

Se vstupem na burzu i tak v letošním roce koketují projekty jako Lyft, Pinterest, Snapchat, Spotify, či Airbnb. „Očekávám, že do konce roku nových technologických firem na burze výrazně přibude,“ soudí analytik Cyrrusu Tomáš Menčík. Taxislužba Uber pravděpodobně vstoupí až v příštím roce.

„Aktivita IPO je letos obecně velmi slabá, může to říkat něco o makroekonomickém cyklu a také o cyklu v technologickém sektoru, který je za vrcholem,“ říká analytik J&T Banky Petr Sklenář.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.