Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Vytopené auto: Nejspíše bude nutné se s ním rozloučit

Investice 10.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

Zápach hniloby se vrátí zákeřně třeba až po několika měsících

Minimálně obezřetnost se vyplatí  lidem, kteří si přijdou do autobazaru koupit v příštích dnech a týdnech auto na severu Čech nebo si ho budou chtít koupit na inzerát. Snadno totiž mohou narazit na až podezřele „výhodnou“ nabídku. Jenže častokrát může jít o auto, které se během povodní o uplynulém víkendu ocitlo pod vodou.
Zatopením se hodnota vozu rapidně snižuje. Obvykle se říká, že zprovozňovat auto, které bylo zatopeno až po kapotu či ještě výše má smysl jen v případě, že jeho hodnota byla před touto živelnou událostí více než tři sta tisíc korun.
„Působením vody dojde k poškození zejména elektrických a elektronických součástí vozu. To se pak může projevit i nenadálými závadami během jízdy, které ve vysokých rychlostech mohou vést k haváriím,“ upozorňuje předseda Sdružení SOVA Zbyněk Veselý. Toto sdružení poskytuje rady kupcům ojetých vozů.
Zkraty se objeví až po týdnech či měsících
Tyto neočekávané závady, které se mohou projevit třeba až po týdnech či dokonce měsících od zatopení vozu, má na svědomí koroze kontaktů na spojích elektroinstalace. Řešením by sice samozřejmě byla kompletní  výměna elektrických svazků kabelů, jenže těch je v autě několik kilometrů a navíc jsou v moderních vozech tak dobře „ukryty“, že je to obrovsky pracná a nákladná záležitost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.