Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Klaus: Do dluhů nás dostali sociální demokraté

Investice 16.03.2010 | 11:51 0 Komentářů

Dvě finanční fóra probírají nebezpečí dluhové pasti

Praha – Dvě finanční a ekonomická fóra v jediný den hledají způsoby, jakými se Česká republika může dostat z dluhové pasti.
Na setkání nazvaném Zlatá koruna zní především: Neposlouchejte politiky, alespoň ne před volbami a pokud mluví o tom, jak zachránit veřejné finance a přijmout euro místo koruny. Tak se dají shrnout vystoupení ekonomů, finančních analytiků, bývalých ČNB, mezi které pronikl i jeden aktivní politik Miloš Zeman.
Na jubilejním 100. Žofínském fóru mluvil jediný řečník: prezident Václav Klaus. Ale i on se věnoval nebezpečnému stavu veřejných financí v Česku. „Musíme se vymanit z dluhové pasti, nikoliv z ekonomické krize. Z té se dostaneme, i když nic činit nebudeme,“ prohlásil Václav Klaus.
Klaus viní vlády ČSSD
Prezident je přesvědčen, že npomůže pouhé nastartování růstu ekonomiky. „Za loňským deficitem či letošním hledejme rozhodnutí socialistických vlád z minulých let,“ uvedl Klaus, podle kterého neochota sociální demokracie v letech, kdy vládla, pustit se do restrikce rozhodla o hloubce současných potíží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.