Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Vysokorychlostní internet – na síti bez kompromisů

Investice 20.03.2012 | 16:40 0 Komentářů

Vysokorychlostní internet Vám umožní stahování videí ve Full HD rozlišení.

Internetové připojení již není jen medium, které usnadňuje práci, studium či umožňuje komunikaci, ale slouží samozřejmě i jako zdroj zábavy. Současně však s rostoucími možnostmi internetu vzrůstají také požadavky na kvalitu a rychlost připojení.
Za typický příklad nám může posloužit streamované video, jehož obliba neustále stoupá. Dnes se s videem setkáme na většině zpravodajských serverů či v internetových verzích tištěných deníků a čím dál oblíbenější jsou také nejrůznější video archívy českých televizí či streamované vysílání.
Jak se rozšiřuje množství streamovaného multimediálního obsahu, stoupá samozřejmě také jeho kvalita. Známý server YouTube už například nabízí možnost sledovat některá videa ve Full HD rozlišení. Obraz je v takovém případě úžasný, zároveň však pochopitelně narůstají požadavky na rychlost a kvalitu internetového připojení. A pak už je opravdu znát, jestli vaše připojení umí stahovat obsah rychlostí 10 Mb/s nebo 120 Mb/s.
I na videu o poměrně malé velikosti 20 MB je rozdíl jasně patrný. Při rychlosti 120 Mb/s trvá načtení klipu dvě vteřiny, kdežto při rychlosti 10 Mb/s je to už téměř 17 sekund. Při rychlosti 1 Mb/s budete čekat déle než dvě a půl minuty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.