Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Vysoké úroky u Providentu? Jsou i horší rizika

Investice 15.06.2009 | 12:26 0 Komentářů

Překvapivé zjištění analýzy nebankovních půjček

Nebankovní půjčky, splátkové společnosti, spotřebitelské úvěry… U těchto spojení se mnoha lidem vybaví v negativních souvislostech hlavně společnost Provident Financial. Jak ale překvapivě ukázala analýza vypracovaná Sdružením obrany spotřebitelů a neziskovou společností Člověk v tísni, právě Provident Financial je v porovnání s obdobnými firmami relativně solidní a představuje poměrně nízké riziko vzniku předlužení.
Analýza se zabývala pouze největšími firmami, které na svých webových stránkách zveřejňují smluvní podmínky. „Na trhu s úvěry ovšem působí desítky dalších menších společností, u nichž často podmínky půjček nejsou vůbec známy. Z tohoto pohledu nepředstavují analyzované společnosti největší riziko,“ vysvětluje Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni. Jak už jsme uvedli v podrobném článku o Indexu predátorského úvěrování, z analyzované šestice největších poskytovatelů nebankovních půjček vyšla nejhůře společnost ProfiCredit, nejlépe pak Cofidis (zástupce Cofidisu byl hostem online rozhovoru, kde odpovídal na dotazy čtenářů).

Bezkonkurenčně nejvyšší úroková sazba

Většina zájemců o nebankovní půjčku se soustředí hlavně na výši úroku, popřípadě výši sazby RPSN (celkové roční náklady, tedy nejen samotné splátky jistiny).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.