Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Vysoké ceny akcií mohou způsobit problémy, varuje šéfka Fedu

Investice 06.05.2015 | 19:55 0 Komentářů

Trh neregistruje vznik žádných nových bublin, které by mohly potenciálně být rizikové pro stabilitu amerického finančního systému.

Vysoké ceny akcií mohou způsobit problémy, varuje šéfka Fedu

Washington – Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová varovala před potenciálními hrozbami spojenými s vysokými cenami akcií. Dodala však, že zatím na trhu neregistruje vznik žádných bublin a že rizika pro stabilitu finančního systému Spojených států zůstávají pod kontrolou.

„Zdůraznila bych, že ceny na akciovém trhu jsou v současnosti celkově dost vysoké,“ uvedla Yellenová při debatě s šéfkou Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeovou na konferenci ve Washingtonu.

„Existují zde potenciální hrozby,“ dodala. Fed podle Yellenové tuto problematiku pozorně sleduje.

Pokrok při nápravě chyb finančního systému

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti nejvýznamnějších podniků obchodovaných ve Spojených státech, se začátkem března vyšplhal na rekordní maximum 18.288,63 bodu.

Na rekordní maxima se letos dostaly rovněž některé evropské akciové indexy, například britský FTSE 100 a německý DAX.

Yellenová rovněž uvedla, že Fed spolu s dalšími bankovními regulátory učinil výrazné pokroky při nápravě chyb ve finančním systému, které spustily největší bankovní krizi za sedm desetiletí.

Regulátoři se podle šéfky Fedu před krizí příliš soustředili na jednotlivé firmy, a nikoli na bezpečnost celého finančního systému. Nyní se prý snaží zajistit, aby ani kolaps velmi významné bankovní společnosti neohrozil systémovou stabilitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.