Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Výsledky bank investory na pražské burze zklamaly

BankyInvestice 01.08.2019 | 18:12 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování se ziskem. Index S&P 500 a Dow Jones shodně posilují o 0,3 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,8 % hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+1,1 %).

Naopak celkem nevydařený začátek obchodování mají energetické společnosti, jejichž akcie klesají o 0,8 %. Na trhy pozitivně působí včerejší snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou o 25 bb. Její šéf Jerome Powell se vyjádřil, že toto snížení by měla kompenzovat rizika spojená s obchodní válkou s Čínou. Nicméně také uvedl, že se nejedná o počátek série snižování sazeb.

Evropské trhy se dnes vydaly všemi směry. Hlavní index Stoxx 600 si aktuálně připisuje pouhou jednu setinu procenta. Nejlépe se daří výrobcům nezbytného zboží (+0,7 %).

Pražská burza za mírně podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,9 %. Za poklesem stojí především bankovní sektor, kde se ztráty pohybují od 1,1 % (Moneta) přes 1,2 % (Erste Group) až po 2,6 % (Komerční banka). Investory dnes evidentně hospodářské výsledky Monety ani Komerční banky příliš nepotěšily.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.