Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Výsledky Erste Bank podle analytiků

Erste Bank v prvním pololetí letošního roku dosáhla zisku po odečtení minorit ve výši 636,6 mil. EUR. Oproti loňskému roku tak došlo k růstu o 12,5 %. Co na to říkají analytici? (Aktualizováno 12:30)

"Při plánovaném růstu celoročního zisku o 20% tak v druhé polovině roku zbývá bance vydělat ještě zhruba 773 mil. EUR. Druhá polovina roku je pro banku tradičně silnějším obdobím a nadále předpokládáme, že se ziskový cíl podaří naplnit," uvádí David Brzek z Fio, burzovní společnosti a dodává: "Celkově lze hodnotit výsledky Erste Bank jako dobré a potvrzující silný fundament společnosti, což by se mělo v kurzu akcií pozitivně odrazit ve střednědobém horizontu. Z krátkodobého pohledu nepřinesly výsledky žádné výrazně pozitivní překvapení (spíše naopak) a tudíž nedodají kurzu potřebnou dynamiku k růstu. Krátkodobý vývoj tak bude hodně záviset na vývoji celého bankovního sektoru."

"Pozitivně může být investory vnímáno potvrzení malého dopadu hypoteční krize, na druhou stranu mírně negativní jsou vyšší opravné položky. Celkově hodnotíme výsledky jako neutrální, jelikož splnily očekávání trhu. Další vývoj ceny akcií bude ovlivněn především celkovým sentimentem vůči bankovnímu sektoru," hodnotí výsledky Atlantik FT.

Aktualizace 12:30: Thomas Stögner ze Sal. Oppenheim, která Erste Bank dává "Strong Buy", banku hodnotí: "Myslíme si, že Erste Bank zveřejnila silné výsledky za 2. čtvrtletí a dobrou kvalitu výnosů. Růst přes 20 % čistého zisku uprostřed finanční krize jisně nevypadá špatně. Provozní příjmy udržují růst mnohem vyšší než provozní náklady a očekáváme, že tento trend bude pokračovat. Klíčové pro Erste Bank bude, aby udržela relativně stabilní kvalitu aktiv."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.