Středa 22. září. Svátek má Darina.

Výrobci vozů Aston Martin se před vstupem na burzu konečně blýská na lepší časy

Investice 27.11.2017 | 14:40 0 Komentářů

Po dlouholetých problémech se britskému výrobci sportovních vozů Aston Martin konečně začíná dařit. Novinky, které firma představila, slaví úspěchy. Růst prodejů by mohl společnosti pomoci při vstupu na burzu, který chystá v příštím roce.

Za posledních deset let poklesly prodeje vozů Aston Martin na polovinu. Stárnoucí modelová nabídka zákazníky nelákala. V roce 2013 však společnost zahájila takzvané „druhé století“. Každý rok během následujících let představí automobilka jeden nový model. První vůz „druhého století“ zvýšil prodeje o 80 % a po představení nástupce sporťáku Vantage před několika dny již přijal Aston Martin objednávka pro výrobní kapacitu na celý příští rok.

Aston Martin nechce podcenit vstup na burzu, o kterém mluví již několik let. Podniká kroky, které by měly zlepšit situaci společnosti. Cena modelů se za posledních deset let zdvojnásobila a společnost se snaží o co největší úsporu nákladů.

Společnost by chtěla vstoupit na burzu s podobným úspěchem jako Ferrari, jehož akcie poté prudce rostly. Podle agentury Bloomberg by mohl Aston Martin na burzu vstoupit již v polovině příštího roku.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.