Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Výrobce sušenek Opavia a Bebe odepsal 636 milionů korun

Investice 30.05.2016 | 11:57 0 Komentářů

Společnost Mendelez ČR snížila své jmění o 83 procent na necelých 130 milionů korun. Šlo zejména o úhradu ztráty, kterou si firma způsobila nešťastnými rozhodnutími.

V souladu se zákonem je společnost povinna snížit základní kapitál, pokud dojde k tomu, že je vlastní kapitál nižší než základní kapitál. V případě naší společnosti tato situace nastala v souvislosti s oddělením kávového byznysu,“ řekla mluvčí firmy Daniela Schnurpfeil. „Jednalo se o účetní operaci, k převodu finanční hotovosti nedošlo,“ dodala. Kávový byznys přešel loni v červenci pod Douwe Egberts

První negativní dopad na společnost mělo přesunutí výroby do Polska, kde se množily negativní reakce na kvalitu piškotů Opavia. Druhá rána, která se promítla do výroby bylo prudké zvýšení cen komodit a vývoj kurzů koruny a libry vůči euru. Například lískové oříšky stály loni v lednu meziročně o 230 procent více. Firma tak musela čokoládu zdražit, a to počtvrté za poslední rok a půl, což se projevilo ztrátou tržního podílu o tři procenta. Cenu společnost zvýšila ještě před oddělením byznysu z podobných důvodů i u kávy.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.