Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Výprodeje na trzích neberou konce

Po volném dni, kdy se na naší burze neobchodovalo, se v Praze opět koná velký výprodej. Investoři jakoby se nemohli dočkat, kdy se budou moci zbavit svých akcií.

Páteční optimismus na BCPP skutečně nevydržel dlouho a po včerejších propadech na okolních i zámořských trzích se dnes pražská burza otevřela v mínusu přes tři procenta.

Největší ztráty hlásí akcie CME, které včera ztratily v USA přes dvacet procent a na pražské burze rovněž ztrácely už 22,3 %. Momentálně ztrácejí kolem sedmnácti procent.

Druhým titulem, který doplácí na včerejší nepovedený den na zahraniční burze, je NWR, které v Londýně klesly na historické minimum, a na domácí burze se dostay pod cenu 70 korun za akcii, což rovněž znamenalo pokles o více než 20 %. Nervozita na tomto titulu vyplývá také z očekávání nepříznivých výsledků společnosti ve třetím čtvrtletí.

K ceně 210 korun se opět blíží akcie developera ORCO, které ztrácí přes jedenáct procent. Jediným titulem, který se drží v pozitivním teritoriu, je dnes pouze Philip Morris. Index PX ztrácí více než čtyři procenta.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.