Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Výprodeje na akciových trzích nekončí

Po včerejších propadech na trzích v USA dnes opět pokračují výprodeje také v Evropě. Na BCPP už bylo pozastaveno obchodování s akciemi Orco a AAA Auto, ruská burza pozastavila obchodování do 10. října.

Evropské trhy dnes otevřely opět otevřely v záporných hodnotách a před polednem ztrácejí v průměru 5 %. Děje se tak v návaznosti na výsledky amerických akciových trhů, kdy index S&P včera poprvé od roku 2003 klesl pod hodnotu 1 000 bodů (DJIA -5,11 %, S&P -5,84 %, Nasdaq -5,8 %). Ještě hůře na tom pak byly akcie v Asii, když japonský index Nikkei 225 klesl až o 9,38 %.

Negativní nálada se projevuje také na trzích ve střední Evropě, kde si zatím nejhůře stojí pražská burza. Index PX klesl pře jedenáctou hodinou o více než 8 % pod hladinu 1 000 bodů, momentálně ztrácí kolem 6 %.

Nejhorší začátek zaznamenaly akcie developerské společnosti Orco, které hned po otevření klesly o více než 35 % na méně než 230 korun a obchodování muselo být na 15 minut pozastaveno. Podobně na tom byly akcie AAA Auto, které klesly kolem desáté hodiny až k ceně 9 korun za akcii a rovněž muselo být pozastaveno obchodování s tímto titulem.

Momentálně se trhy vzpamatovávají, v mínusu přes deset procent je však stále ještě pět emisí. Kromě dvou zmíněných ztrácí také další developer ECM, CETV a také NWR.

Velmi špatné výsledky vedly rovněž k pozastavení obchodování na ruské burze, kde došlo k pozastavení obchodování s akciemi v rámci indexu MICEX, a to až do 10. října.

Zdroj: ČTK, BCPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.