CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

23. 11. 2010

0 komentářů

Výpověď nájmu bez udání důvodu? Majitelé musí počkat

 


 

Praha – Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (Věci veřejné) nesouhlasí s  návrhem Občanského sdružení majitelů bytů a domů, aby do novely občanského zákoníku doplnil možnost pronajímatele ukončit nájemní smlouvu výpovědí bez udání důvodu.
Novela, kterou minulý týden schválila vláda a nyní ji projednají poslanci, zmírňuje některá dosavadní omezení majitelů takzvaných regulovaných bytů (podrobněji v tomto článku). Navazuje tak na už dříve schválený konec cenové regulace nájemného.
Omezení trvají dál
Občanské sdružení majitelů bytů a domů prosazuje, aby vlastníci nově mohli dát výpověď z nájmu i bez udání důvodu, nikoliv jen v zákonech výslovně stanovených případech. Navrhují nicméně, aby zákon stanovil dlouhou – až dvouletou – výpovědní lhůtu, takže nájemník by dostal možnost se změně přizpůsobit.#infobox
Podle šéfa sdružení Tomislava Šimečka jsou problémem hlavně smlouvy ještě z dob socialismu. Tyto nájmy zůstanou i po zrušení cenové regulace státem chráněné, přestože chystaná novela zhruba v polovině příštího roku omezí alespoň některá dosavadní privilegia nájemníků.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *