Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Vyplatí se krátkodobá půjčka? 5 pro a proti

Hit posledních několika let. Jelikož je o tento typ půjček tak velký zájem, je rozhodně třeba podívat se na souhrn jejich pozitiv, ale také negativ. Sestavili jsme pětici nejdůležitějších věcí, které je třeba brát v potaz, pokud si krátkodobou půjčku budete chtít vzít.

Rychlost a jednoduchost ohromí

První z bodů našeho výčtu musí být rozhodně pozitivní. Týká se rychlosti vyřízení, a když se na konkrétní půjčky online podíváme blíže, tak nezklamou. Vyplatí se tomu, kdo se dostal do finanční tísně, kterou potřebuje okamžitě řešit. A to mu tento typ úvěrového produktu zaručeně umožní. A tak se není třeba bát různých sankcí, jako je:

  • Úrok z prodlení
  • Pokuta
  • Zesplatnění

Příkladem je třeba pozdě uhrazená splátka. Kdo chce dát vše do pořádku a vyhnout se problémům, tomu se online půjčka může vyplatit maximálně. Peníze lze získat řádově v hodinách, nebo i desítkách minut. Problém tak zle vyřešit ještě tentýž den.

Mohou patřit mezi nejvýhodnější na trhu

Druhý pozitivní bod, který už se týká právě samotné výhodnosti. Tento typ úvěrových produktů tomuž můžeme označit i titulem nejvýhodnější půjčky na trhu. Stačí se podívat na objektivní a také nezávislé srovnání půjček, kde zjistíte, že existují i varianty s nulovým úrokem a nulovým RPSN. Pokud jsou splaceny v čas, není skutečně účtováno nic navíc. Pokud je někdo, komu by se peníze hodily a je si jistý tím, že je dokáže ve zvoleném termínu vrátit, tomu se rozhodně půjčka vyplatí. A to v porovnání s jakýmkoliv jiným produktem. Pamatujte, že zcela zdarma dnes nikdo jiný nepůjčí. Ani:

  • Klasické nebankovní společnosti
  • Bankovní domy
  • Segment P2P půjček

Peníze lze využít na cokoliv

Třetí pozitivum a jasný důvod jejich oblíbenosti. Bylo řešeno, že se mohou hodit hlavně na nečekané výdaje. A to stále platí. Sem se může řadit třeba problém s výplatou, stejně jako se sem může řadit třeba i problém spojený s nečekaným výdajem, nebo i s čímkoliv jiným. A proč se mohou právě tyto známé půjčky bez registru tolik hodit? Jelikož jsou neúčelové. Co to znamená? Že není nutné nikomu říkat účel využití, stejně jako není nutné ho nikde ani uvádět. Už vůbec poté není nutné dokládat využití peněz, pomocí různých faktur, účtenek a výpisů. Vyplatí se jak tomu, kdo nechce nikomu říkat, za co je chce utratit, tak i tomu, kdo s nimi má více plánů a nechce být nijak omezován. Kdo si půjčku vezme, ten omezován nijak nebude.

Pozor na některé poskytovatele a jejich úrokové sazby

Jdeme na bod číslo čtyři, který už bude negativní. Čeho se bude týkat? Jsou to úrokové sazby některých poskytovatelů. Půjčka zdarma je dostupná jenom u některých. Stejně tak je zatím jenom pár možností, kde jsou úroky skutečně nízké. Proto je dobré být na pozoru a jejich aktuální výši si zjistit předem. Může se totiž stát, že se taková půjčka opravdu nevyplatí. Nic výjimečného nemusí být třeba to, že si půjčíte tisíc korun na dobu jednoho měsíce. A jaká je suma, kterou přeplatíte? Zhrub a 300 Kč.

Rizikem jsou poplatky a pokuty

Bod číslo pět je spojený opět s tím, že se v určitých případech půjčka nemusí vyplatit. Kdy k tomu dojde? Hlavně ve chvíli, kde se objeví problém při splácení. V takovém případě není nic výjimečného, že vám je doúčtována pokuta, která může být ve stokorunách, ale i v tisících – podle výše půjčky. Alternativou může být prodloužení splatnosti, které se sice může tvářit jako dobrá pomoc, ale i zde je opak pravdou. Tato pomoc rozhodně není zdarma a je zpoplatněna – samozřejmě předem. Velmi často taktéž v podobné výši, jako je tomu v rámci úrokové sazby. Toto negativum se však týká jenom těch žadatelů, kteří se dostanou do problémů, a není v jejich silách domluvenou splatnost dodržet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.