Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Výpisy z účtu opět podraží, banky rozesílají varování

Investice 07.10.2009 | 07:21 0 Komentářů

Brusel přinutí i české banky od listopadu poskytovat některé služby zdarma. Ale bude to stát stokoruny navíc, za poštovné.

Praha – České banky v těchto dnech posílají svým klientům dopisy, které v sobě nesou nepříjemnou zprávu. Výpisy z účtů se vám mohou prodražit, a to až o stokoruny ročně.
Od listopadu totiž začne platit nový zákon o platebním styku, který do českého práva převádí evropskou směrnici. A podle něj musí dostat zákazníci informace o pohybech na svých běžných či bankovních účtech každý měsíc.
Brusel velí zdarma. Ale má to háček. Zdarma totiž neznamená zdarma poštou a přední české banky budou účtovat třeba poštovné.
Přitom právě do schránky dostávají svůj výpis statisíce Čechů. Například jen největší retailová banka Česká spořitelna spravuje na tři miliony účtů a papírový výpis posílá většině klientů. Češi jsou konzervativními zákazníky: nejenže nechávají „povalovat“ peníze na nízkoúročených běžných účtech, ale raději navštěvují pobočky (i když je to dražší) nebo si výpisy místo po internetu nechávají posílat na papíře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.