CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

01. 09. 2017

0 komentářů

Kdo vyhraje volby? Pokud ČSSD, tak bude zvedat penze

 

Výraznější růst důchodů představuje ve svém volebním programu ČSSD. Pokud by se dostala k moci, tak by prosazovala rychlejší růst důchodů na 40 procent průměrné mzdy. 

Bylo by ideální, kdyby se důchody blížily čtyřiceti procentům průměrné mzdy,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD). Ministryně by zároveň i více propagovala třetí pilíř. Podle ní by zaměstnavatelé měli lidem na důchodové účty více přispívat a spolu s tím by si více ukládali i pojištěnci. Tento přístup by více motivoval jak zaměstnavatele, tak i zaměstnance.

Z mezinárodního srovnání plyne, že Česko má jeden z vůbec nejstabilnějších důchodových systémů na světě. Navíc jsem si nevšimla, že by některá z minulých vlád přišla s nějakým geniálním nápadem,“ dodala Marksová.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozhovor: Penzijku bude první pilíř dominovat ještě dvě až tři generace

Demografický vývoj, který zvyšuje podíl lidí důchodového věku, je klíčovým argumentem pro neodkladné řešení důchodové reformy. Jak v rozhovoru pro Investujeme.cz upozornil Pavel Vaněk, ředitele penzí a investic ve finanční skupině UNIQA, nad změnou penzijního systému by měla panovat široká shoda napříč politickým […]

Text: Milan Vodička

Foto: Uniqua

07. 04. 2022

Z jaké mzdy se počítá důchod?

Měsíční částka starobního důchodu závisí na získané době pojištění a průměrné mzdě za odpracované roky (osobním vyměřovacím základu). Jak se vypočítá průměrná mzda pro výpočet důchodu v roce 2022?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

10. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.