Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Výhled ekonomiky podle ECB není příznivý, připravuje nové bankovní úvěry

Investice 21.02.2019 | 15:47 1 Komentář

Podle guvernérů Evropské centrální banky (ECB) není výhled ekonomiky eurozóny nejlepší. Banka tedy požádala o rychlou analýzu přínosů, jaké by měla nabídka levnějších úvěrů.

Panují obavy, že zpomalení ekonomického růstu může být hlubší a širší, než se bankéři domnívali. Vyplývá to ze zápisu z lednového zasedání rady.

Za poslední tři čtvrtletí byl ekonomický růst v eurozóně nečekaně slabý. Proces zotavení eurozóny by mohly vykolejit globální nejistoty. ECB v lednu zhoršila výhled růstu ekonomiky eurozóny. Centrální banka tak naznačuje, že zvýšení úroků uvažované ve čtvrtém čtvrtletí se téměř jistě neuskuteční. Dalším krokem centrální banky bude pravděpodobně spíše větší stimulace.

ECB se nyní připravuje na možnost, že by poskytla bankám více dlouhodobých úvěrů, aby zajistila, že poskytování úvěrů v ekonomice bude pokračovat i během zpomalení. Technické analýzy, které jsou potřeba pro přípravu těchto operací by se měly uskutečnit velmi rychle.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Výhled ekonomiky podle ECB není příznivý, připravuje nové bankovní úvěry”

  1. Richard Fuld napsal:

    V ECB sedí asi dobří diletanti, jestli si myslí, že banky potřebují na poskytování úvěrů nebankovním subjektům úvěry od centrální banky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.