Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Výběr správné strategie při spoření na důchod je důležitý

Penze 19.03.2012 | 14:39 1 Komentář

Na rozdíl od současného systému penzijního připojištění, který neumožňuje výběr individuální investiční strategie, nové účastnické fondy to umožní. A výběr bude velmi důležitý.

Současné penzijní fondy investují drtivou většinu peněz svých klientů kvůli omezení ztrát do bezpečných státních dluhopisů, přičemž nástrojům s vyšším potenciálem růstu se vyhýbají. Nové fondy umožní investovat i do rizikovějších aktiv klienti tak budou mít na výběr několik investičních strategií podle rizika a požadovaného výnosu.

Je to právě možnost dynamické strategie, v níž vidím velkou příležitost, kterou nový systém přinese. Pokud lidé uzavřou penzijní spoření zavčas, ve stáří se budou moci těšit z výnosů podstatně překonávajících výsledky současných penzijních fondů,“ konstatoval Kamil Durčák, produktový manažer RENTIA, divize AWD ČR.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Rentia

Jeden komentář: “Výběr správné strategie při spoření na důchod je důležitý”

  1. Podvedená klientka AWD napsal:

    Tak tato Asociace Wykutálených Darebáků má s rizikovými aktivy jistě dost zkušeností, zvláště poté co díky „naprosto bezpečné“ investici do Immofinanz připravila o značné částky stovky, ne-li tisíce lidí! A co ještě budete doporučovat, vy bando gaunerů, zlodějů a podvodníků? Investičko jako skvělý spořící produkt, kdy člověk bude 30 let strkat peníze pojišťovně a na důchod zjistí, že má jen polovinu z vložené částky? V tomto mafiánském státě nemá žádné dlouhodobější spoření na důchod smysl, dokud tady budou beztrestně řádit zlodějské makléřské společnosti v komplotu s podvodnými pojišťovnami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.