Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

VW Touareg: Terén je stále jeho dobrý kamarád

Investice 28.05.2010 | 00:24 0 Komentářů

Nový VW Touareg při první jízdě dokázal projet tankovou střelnicí i pískovnou

Minulá generace Volkswagenu Touareg zvládla utáhnout Boeing 747 a také vyhrát Rally Paříž – Dakar. Koupilo si ho po celém světě půl milionu lidí. Letos začíná z bratislavské továrny VW vyjíždět generace nová.

VW pochopíl určitou nevraživost vůči velkým SUV, a tak logicky je druhá generace podstatně „zelenější“ než ta první. V první řadě šla dolů hmotnost a s tím ruku v ruce i spotřeba a emise CO2. Základní verze je teď, přestože například do délky narostla o čtyři centimetry, o více než dvě stě kilogramů lehčí. Dále VW použil technologie ke snižování spotřeby. Například start&stop. A konečně, pro zájemce bude k dispozici k hybridní varianta.
Současně lidé z této automobilky pochopili, že ne každý, kdo chce velké SUV, které má opravdu značné schopnosti pro jízdu v terénu, je opravdu využívá. A tak nyní bude Touareg v základní verzi označován jako 4motion. Sice i nadále má trvalý pohon všech čtyř kol, nicméně vyjede kopec o sklonu „pouze“ 31 stupňů. Naproti tomu verze označená 4xMotion má redukční převodovku, klasický planetový mezinápravový diferenciál a uzávěru zadního diferenciálu a zvládne vyjet stoupání 45 stupňů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.