Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Vůz za 189 tisíc? Do Česka pronikla čínská levná auta

Investice 23.10.2009 | 14:41 0 Komentářů

Mají slabé motory, nejezdí příliš rychle, ale: jsou extrémně levná. Čínská auta.

Praha – V Česku v současné době působí už dvě firmy prodávající čínská auta a jejich nabídka se stále rozšiřuje. Zatímco loni bylo možné u nás jako vůbec první čínské auto koupit pouze model Ceo nápadně připomínající minulou generaci BMW X5, minulý týden na pražském výstavišti v rámci veletrhu Autoshow byly představeny další modely – dodávka, velkoprostorové auto a rodinný sedan i hatchback.
Na volné ploše před Průmyslovým palácem bylo možné spatřit další čínské vozy. Dodávky Dong Feng v různém provedení (pickup, van, malý náklaďáček) dováží firma, která jinak nabízí hlavně ruské Gazy. Celkem obě firmy u nás do konce září prodaly zhruba 70 vozidel. Zatím se stále čeká na zahájení prodejů automobilky Brilliance, které již  zhruba před dvěma roky avizoval podnikatel Charouz.

„Modelu Ceo jsme zatím prodali zhruba dvacet kusů a nyní začínáme s prodejem dalších modelů,“ vysvětluje technický ředitel českého zastoupení italské firmy Martin Motors Jakub Choura. „Ještě letos nebo nejpozději začátkem příštího roku by se nabídka měla dále rozšířit,“ dodává. Martin Motors už má po Česku rozmístěno třináct dealerů. Tyto vozy si zákazníci mohou koupit například v Praze, Plzni, Ústí nad Labem, Brně, Prostějově či České Skalici.#obj_4817

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.