Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Vstup Xiaomi na burzu v Hongkongu se nezdařil

Investice 09.07.2018 | 17:04 0 Komentářů

První den na burze v Hongkongu se čínskému výrobci mobilů Xiaomi příliš nevydařil. Cena akcií Xiaomi po hodině od začátku obchodování oslabila o šest procent, aby nakonec uzavřela na 16,80 hongkongských dolarech za kus, tedy zhruba jedno procento pod zahajovací cenou.

Hongkongská burza připravuje letos ještě další primární úpisy akcií (IPO) čínských firem, vstup Xiaomi na burzu proto investoři bedlivě sledovali. Na burzu hodlá vstoupit například správce aplikace pro objednávky jídel a rezervací lístků na kulturní akce Meituan-Dianping nebo největší globální provozovatel mobilních vysílacích věží China Tower.

„Vzhledem k množství těchto firem a jejich očekáváním ohledně tržních hodnocení, pro trh nebude snadné všechna tato IPO náležitě zpracovat,“ uvedl pro agenturu Reuters Hong Hao, hlavní akciový analytik v hongkongské makléřské firmě BOCOM International.

Podle něj vývoj akcií Xiaomi naznačuje, že další zájemci o vstup na burzu „si budou muset pospíšit, chtějí-li dosáhnout slušných tržních ocenění.“ Zájem investorů navíc chladne i kvůli vyhlášení nových dovozních cel mezi Čínou a USA. Začátek obchodní války byl již minulý týden tvrdou ránou pro hlavní hongkongský burzovní index Hang Seng, který spadl na nejnižší úroveň od loňského podzimu.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.