CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

05. 11. 2019

0 komentářů

Volkswagen spustil výrobu slibného elektromobilu

 

Největší výrobce automobilů na světě se chce stát silným hráčem i na poli elektromobilů. Dopomoci by mu k tomu měl i model ID.3. 

Sériovou výrobu Volkswagen oficiálně zahájil včera za účasti šéfa Herberta Diesse nebo i kancléřky Angely Merkelové. Podle zmíněného Diesse má být ID.3 „průlomem v oblasti elektromobility„, jak uvedl server CNBC.com.

Co od nového modelu značka očekává? Především by se mohlo jednat o auto, které bude nejen šetrné k životnímu prostředí, inovativní,  ale i dostupné pro veřejnost. Základní verzi plánuje VW prodávat za cenu nižší než 30 000 eur. Otázkou je, jestli i taková cena bude lákavá.
Zdroj : CNBC.co,

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jak se vedlo německému autoprůmyslu?

Zdroj: Pixabay.com Automobilky se v posledních měsících musejí potýkat s řadou problémů a narušením svých obvyklých dodavatelských řetězců. Potíže se nevyhnuly ani věhlasným značkám. Ačkoli se ne všechno podařilo vyřešit, prodeje neznamenají přílišný propad. Některým značkám se dokonce i přes pandemickou krizi dařilo.

Text: Karel Pučelík

14. 01. 2022

automobily - parkoviště - automobilový průmysl

Jak moc ovlivnil koronavirus (nejen český) automobilový průmysl?

Evropský automobilový průmysl zaznamenal v dubnu nejhorší čísla prodejů nových aut za desítky let. Ztráty sčítají automobilky ve všech zemích EU (a nejen tam). V následujících měsících bude otázkou, jak pandemie a její důsledky ovlivní poptávku po autech. Objevují se však i hlasy, které v aktuální krizi […]

Text: Karel Pučelík

01. 06. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *