Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Volkswagen Polo je nejlepším autem světa

Investice 02.04.2010 | 12:52 0 Komentářů

V New Yorku vyhlásili také vítěze kategorií o nejzelenější či nejhezčí auto světa

New York – Vítězem ankety World Car of the Year 2010 (Světový vůz roku 2010) je Volkswagen Polo. Porotci tak měli stejnou volbu jako ti v evropské anketě Car of the Year. Pro značku Volkswagen to znamená druhé vítězství v řadě.
Vloni totiž zvítězil Volkswagen Golf. Letos Polo porazilo zbývající dva finalisty, kterými byly Toyota Prius a Mercedes Benz třídy E.
Mezi kritéria ve volbě „světového vozu roku“ (World Car of the Year) patří kvalita, poměr cena/výkon, bezpečnost, ochrana životního prostředí, důležitost modelu a jeho emocionální přitažlivost.
„Je to pro nás velká pocta, že byl Volkswagen Polo vybrán,“ prohlásil Martin Winterkorn, předseda představenstva společnosti Volkswagen AG. „Po skvělém triumfu Golfu v minulém roce jsme potěšeni tím, že jsme tento úspěch zopakovali i letos s novou generací vozů Polo. Oba automobily získaly již bezpočet ocenění a zvítězily téměř ve všech anketách, které se týkají automobilového průmyslu. To je znamením, že je Volkswagen na správné cestě a nabízí bezpochyby nejlepší produktovou řadu v celé své historii.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.